Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Program "Dobry Start" 300+ od lipca 2019 r.

Dobry Start

UWAGA przypominamy - wnioski oraz załączniki do wniosku są dostępne (w formacie PDF) w zakładce "Dokumenty do pobrania".

Lista dostępnych wniosków elektronicznych:

https://empatia.mpips.gov.pl/lista-dostepnych-wnioskow-elektronicznych

 

"DOBRY START  300+ "

Świadczenie dobry start przysługuje w kwocie 300 zł i przyznawane będzie na każde uczące się dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Przysługuje ono rodzicom, opiekunom prawnym, opiekunom faktycznym, rodzicom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczym, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz osobom uczącym się.

Świadczenie dobry start przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia przez dziecko lub osobę uczącą się:

  • 20 roku życia,
  • 24 roku życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola w tym na dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówka”) w szkole podstawowej, a także w przedszkolu lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębnie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres 2019/2020 będą przyjmowane:

  • elektronicznie od 1 lipca 2019 r. do 30 listopada 2019 r. za pośrednictwem:
    - systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny (czyli przy pomocy Platformy Informacyjno-Usługowej CSIZS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na stronie empatia.mrpips.gov.pl, czyli za pośrednictwem tzw. emp@tii) oraz
    - banków krajowych świadczących usługi drogą elektroniczną;
  • tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2019 r. do 30 listopada 2019 r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnie.

Wnioski złożone po upływie wskazanego terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.

Jeżeli Wnioskodawca złoży prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia w okresie od 1 lipca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r., ustalenie prawa do świadczenia dobry start i wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do 30 września 2019 r. Natomiast wnioski złożone w okresie od 1 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r. będą realizowane w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krystyna Stankiewicz 12-06-2019 12:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystyna Stankiewicz 12-06-2019
Ostatnia aktualizacja: - 12-06-2019 12:26